Nowości i zapowiedzi książkowe - luty/marzec 2017 - cz. II


Książki, książki, książki.... Wydawnictwa rozpieszczają małych czytelników i co sezon przygotowują książkową ucztę. Matka już kombinuje w jaki sposób zwiększyć budżet przeznaczony na tę wykwintną kolację. Bo kilka perełek na pewno pojawi się w naszej biblioteczce. W lutym i marcu - urodzaj! Część nowości i zapowiedzi książkowych mogliście zobaczyć tutaj (KLIK). Dzisiaj druga tura. Najbardziej nie możemy doczekać się nowej Neli i drugiej części przygód skarpetek. Ale i kilka nowości nam przybędzie. Jest w czym wybierać. Sami zobaczcie.

Bajka

"Co za ptak robi tak?" M. Szajer - ornitologiczne cudo! Pięknie ilustrowany leksykon ptaków z płytą CD zawierającą nagrania ptasich treli. Na pewno się na nią skusimy. Premiera 26.04.

"Z duchem (do) teatru" N. Jaworowska-Duchlińska - niezwykły przewodnik po teatrze dla najmłodszych. Masa teatralnych tajemnic, zagadnień i pojęć, z którymi zapoznaje nas duch teatru. Premiera 22.03.

"Gębolud" R. Jędrzejewska-Wróbel - opowieść o pewnym nieszczęśliwym czarodzieju, który pokazuje, że czasami wystarczy zrobić mały krok aby spełnić swoje marzenia. Już w sprzedaży.

Wilga

"Proszę słonia" Ludwik Jerzy Kern - przypomnienie cudownej książki z kultowymi ilustracjami Zbigniewa Rychlickiego. Przygody pewnego chłopca i jego przyjaciela Dominika. Premiera 29.03

"Brulion zabaw podwórkowych dla każdego" praca zbiorowa - zeszyt zawierający propozycje najpopularniejszych pomysłów na zabawy podwórkowe. Premiera 29.03

"Niesforne zwierzaki. Rozgniewany pająk" oraz "Niesforne zwierzaki. Płaczliwa kotka" T. Kozikoglu, S. Girgin - niebanalne, zaskakujące i zabawne historyjki, które uczą najmłodszych jak radzić sobie z problemami wieku rozwojowego. Premiera 29.03

"Przesuń paluszkiem. Na nocnym niebie" G. Clima - interaktywna książeczka dla maluchów, w której dziecko może odmienić każdą ilustrację jednym paluszkiem. Premiera 29.03

Znak

"Kosmos. Gwiezdna podróż" P. Ziemnicki - książka dla wszystkich miłośników kosmicznych zagadnień. Księżyce, planety, gwiazdy, mgławice, supernowe i meteoryty - wszystko to znajduje się w tej książce, która ukaże się pod patronatem Fundacji Uniwersytet Dzieci, European Space Foundation i New Space Foundation. Premiera 29.03

"Fantastyczny Pan Lis" R. Dahl - książka autora "Charliego i fabryki czekolady". Tym razem bohaterem jest fantastyczny lis, który musi uciekać przed trzema najgroźniejszymi farmerami w dziejach świata. Książka jest już w sprzedaży.

"Wiedźmy" R. Dahl - opowieść o prawdziwych wiedźmach. Nie takich, które latają na miotłach i noszą zamaszyste spódnice. W tej książce wiedźmy ubierają się całkiem normalnie, mieszkają w zwyczajnych domach i chodzą do pracy. Dlatego tak trudno je przyłapać. Książka jest już w sprzedaży.

Prószyński

"24 godziny. Coś się dzieje w porcie" B. Teckentrup - książka do czytania i oglądania. Krótkie teksty i strony wypełnione ilustracjami. Do oglądania, wyszukiwania, opowiadania i czytania. Nie tylko dla małych chłopców. Od wczoraj w sprzedaży.

"Dlaczego? Księga najlepszych pytań i odpowiedzi na temat nauki, przyrody i świata" C. Ripley - książka, która chociaż po części zaspokoi głód wiedzy najmłodszych, odpowiadając na pytania z serii dlaczego? Więcej o niej możecie poczytać u Olgi (KLIK). Książka już w sprzedaży.

"Wędrowne ptaki" M. Roher - wzruszająca, przepięknie zilustrowana historia opowiadająca o przyjaźni Łukasza i Paulinki. Książka o przyjaźni, szukaniu porozumienia, szacunku wobec odmienności i "wędrownych ptakach". Premiera 28.03

"Charlie Ciuch-Ciuch" B. Evans -  wzruszająca opowieść o parowozie Charliem i jego przyjaźni z maszynistą Bobem. Książka z oryginalnymi ilustracjami, których autorem jest Ned Dameron. Książka już w sprzedaży.

Adamada

"Wielka księga ciemności" H. Harastova -  książka, która pokazuje co się dzieje nocą. Co robią świetliki, krety i dżdżownice, kiedy wszyscy ludzie smacznie śpią? Odpowiedź w książce. Już w sprzedaży.

"Sam i Watson przeganiają gniew" G. Dulier - książka mówiąca o tym, czym jest gniew i jak nauczyć dziecko sobie z nim radzić. Książka jest już w sprzedaży.

"Iwo z Nudolandii" D. Suwalska - dawno, dawno temu było sobie królestwo, które słynęło z tego, że było...nudne jak flaki z olejem. A potem pojawiła się ziejąca ogniem skrzydlata bestia. Książka już w sprzedaży.

Wytwórnia/Akapit Press

"Na jeden dzień" L. Leuck - pięknymi ilustracjami i zabawnym tekstem autorzy zapraszają do zgadywania, jakie zwierzęta kryją się na kolejnych kartach książki. Książka jest już w sprzedaży.

"Ilustrowany elementarz dizajnu, czyli 100 rzeczy narysowanych przez 25 ilustratorów" E. Solarz - pod każdą literą alfabetu kryje się jedna rzecz zaprojektowana przez jednego z najlepszych ilustratorów. 25 ilustratorów przygotowało po 4 ilustracje, które złożone w całość tworzą przepiękny elementarz. Książka jest już w sprzedaży.

"Bartek Wścieklica" M. Fox - książka o chłopcu, który ciągle się złości, bywa uparty i dąsa się na cały świat, czyli kolejna pozycja poruszająca temat złości. Książka jest już w sprzedaży.

"Wesoły kaszkiecik" B. Butenko - mistrz Butenko po raz kolejny zachwyca i bawi. Tym razem beztroski Dyzio próbuje odnaleźć właściciela znalezionego w krzakach nakrycia głowy. Książka jest już w sprzedaży.

Pozostałe

"Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)" J. Bednarek, Poradnia K - ach! Czekamy na tę książkę z niecierpliwością. Ciekawe jakie przygody przeżyjemy ze skarpetkami tym razem. Premiera 29.03.

"Pan Mamutko i zwierzęta" P. Beręsewicz, Skrzat - niezwykła książka o panu, który słynie z niespotykanej umiejętności porozumiewania się ze zwierzętami. Małych czytelników zachwyci błyskotliwym dowcipem i ciekawą grą słowną. Książka jest już w sprzedaży.

"Ignaś Kitek, architekt" A. Beaty, Kinderkulka - zabawna i niepokorna książka o realizowaniu swoich pasji wbrew przeciwnościom. Książka jest już w sprzedaży.

"Jak kózka uczyła się pływać" N. Moost, Lemoniada.pl - bajeczka o kózce oraz jej koleżankach i kolegach ze szkoły broni prawa do zachowania indywidualności i wskazuje na konieczność rozwijania wyjątkowych talentów każdego dziecka. Książka jest już w sprzedaży.

"Znajdź nas. Woda, łąka i las" K. Jacobson, Jacobsony - książka jest zaproszeniem dla dzieci do poznawania otaczającego nas świata przyrody. Realistyczne ilustracje, krótkie opisy pomagają małym odkrywcom w rozpoznawaniu gatunków ptaków, owadów, ryb i roślin. Premiera 04.04


Na jakie książki skusicie się tej wiosny?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz jakiś ślad po swojej obecności tutaj :)