Nowości i zapowiedzi książkowe - luty/marzec 2017 - cz. IDrżyjcie portfele! Wydawnictwa ponownie postanowiły zasypać nas lawiną wspaniałych książek dla dzieci. Z roku na rok przybywa rewelacyjnych pozycji, a nasza dziecięca biblioteczka pęka w szwach. Ale jak można przejść obojętnie wobec takich książek? Nie da się. Zwłaszcza, gdy w domu rośnie mały molik książkowy. Taki, który nie pozwala mi skończyć tego wpisu, bo co chwilę słyszę Pokaż tę! Co to za książka? O! Ja chcę tę! Nowa Nela! Kiedy będzie? Już niedługo, synku. Na pewno do nas trafi. Nela i jeszcze kilka innych pozycji. Jakie książki znajdą się w naszej biblioteczce? Zobaczcie jakie niespodzianki szykują nam wydawnictwa na przedwiośniu? Dzisiaj pierwsza część nowości i zapowiedzi książkowych. Luty. Marzec. I kilka kwietniowych. Zapraszamy!

Nasza Księgarnia

"Atlas miast" G. Cherry, M. Haake - najprawdziwsze cudo! Od kilku dni mamy i podziwiamy. Uwierzcie na słowo! A jeśli uwierzyć nie chcecie, to uzbrójcie się w cierpliwość. W ciągu najbliższego tygodnia pokażemy to dzieło. Wielkoformatowy atlas prowadzi nas po 30 metropoliach. Pozycja obowiązkowa dla małych podróżników.

"W poszukiwaniu niebieskiej marchewki" S. Telleschi - wielkoformatowa książka do wyszukiwania, w której aż roi się od szczegółów. Setki królików, różne epoki i tylko jedna niebieska marchewka. Świetna zabawa gwarantowana!

"Atlas przygód zwierząt" E. Hawkins, R. Williams - bogato ilustrowane kompendium wiedzy o przyrodzie. Wielki format, 30 scen z życia zwierząt i masa ciekawostek. Premiera 15.03.

"Mity greckie dla dzieci w obrazkach" N. Kucharska - tym razem Nikola Kucharska zaprasza nas do świata greckich bogów. Jej "Legendy (...)"(KLIK) nadal uwielbiamy, więc z niecierpliwością czekamy na kolejne książki tej ilustratorki. Premiera 15.03. 


"Przygody dzieci z ulicy Awanturników" A. Lindgren, I. Wikland - uwielbiamy tę książkę od dawna (KLIK). Nasz egzemplarz, który kupiłam na allegro za grosze powoli się rozpada. Nic dziwnego skoro przez dłuższy czas zabieraliśmy go wszędzie. Zaczytany jest niemiłosiernie. Ten nie dość, że jest w sztywnej oprawie, to zawiera także opowiadania z książki "Lotta z ulicy Awanturników", których wcześniej nie znaliśmy. Książka jest już w sprzedaży.

"Morze ciche" J. Van Haele - niewielka książeczka, która zawiera mądrą i poetycką opowieść o przyjaźni i rozstaniu. Historia głuchoniemego Emilia oraz jego przyjaciela Javiera. Ciekawa jestem, jak Mateusz na nią zareaguje.

"Wyznania zmyślonego przyjaciela" M. Cuevas - zabawna i wzruszająca historia chłopca, który chce dowiedzieć się kim jest naprawdę. A wszystko rozpoczyna się, gdy bohater spostrzega, że...nie istnieje. Jest jedynie wymyślonym przyjacielem pewnej dziewczynki. Zapowiada się ciekawa lektura.

"Tajemnicze zniknięcie detektywa Pozytywki" G. Kasdepke - kolejne przygody sympatycznego właściciela agencji detektywistycznej "Różowe Okulary". Tym razem detektyw Pozytywka...znika. Dlaczego? Dowiecie się z kolejnego tomu przedstawiającego jego przygody. Premiera 15.03.

"Zwariowane pojazdy" A. Gulewicz - wyjątkowa książka, w której to mały czytelnik decyduje o tym, jak ma wyglądać każdy pojazd. Trójdzielne ilustracje pozwalają na stworzenie naprawdę wielu niesamowitów środków lokomocji. Premiera 08.03.

Zakamarki

"Inny niż wszyscy" P. Nilsson - dalsze losy Dawida, którego mieliśmy okazję poznać dzięki książce "Zakochałem się w Milenie". Świetne opowiadanie o inności, normalności i relacjach w klasie z perspektywy 9-10-letniego chłopca. Na poważnie i z humorem. 

"Przenosiny" oraz "Pociągiem" V. Bourgeau - dwie książeczki z serii Historia bez słów, której początek dała książka "Złodziej kury". Świetna gimnastyka dla oka, języka i wyobraźni. Idealne pozycje dla najmłodszych czytelników.

 Egmont

"Cuda niewidy. Zagadki dla młodszych i starszych" M. Oklejak - kolejna, po książce "Cuda wianki" książka autorstwa Marianny Oklejak, którą wszyscy doskonale znają. Tym razem dwaj bracia zabierają nas w daleką drogę w poszukiwaniu szczęścia. Wróżki, dzikie zwierzęta, wiedźmy i krasnoludki to bohaterowie, których będziemy mieli okazję spotkać podczas tej podróży. Znając "Cuda wianki" spodziewam się kolejnego arcydzieła. Premiera 26.04.

"Złota różdżka, czyli bajki dla niegrzecznych dzieci" H. Hoffmann - jedna z najpopularniejszych i najbardziej kontrowersyjnych książek dla dzieci, jakie kiedykolwiek powstały. Klasyka literatury niemieckiej, wydana w co najmniej 540 różnych wersjach. Premiera 26.04.

"Basia i przyjaciele. Titi" oraz "Basia i biblioteka" Z. Stanecka - kolejne przygody Basi oraz jej przyjaciół. Tych pozycji chyba nie trzeba nikomu rekomendować. Premiera 15.03.


"Gdy pada deszcz. W jaskini goblinów" Z. Stanecka, "O srebrnej  łyżce" J. Bednarek oraz "Pieśń o sowie" J. Górski - trzy najnowsze książeczki z serii Poczytaj ze mną. Tym razem powieść fantasy, przypowieść oraz epos. Premiera 26.04

 Muchomor

"Popatrz w niebo 1", "Popatrz w niebo 2" oraz "Popatrz w niebo 3" J. Gębal, M. Zborowska - seria trzech książeczek rekomendowanych odpowiednio dla dzieci 0-1lat, 1-2lata i 2-3lata. Każda z nich została zaprojektowana tak, aby zaspakajać potrzeby etapów rozwoju dziecka w danym wieku. Punktem wspólnym wszystkich książeczek jest motyw nieba. Idealne pozycje dla maluszków.

"Jak zwierzęta śpią" J. Dvoraka - zbiór śpiących zwierząt zamkniętych w jednej książce. Z lektury dowiecie się, jak wyglądają zwierzęta, co robią, czego potrzebują, o czym myślą podczas odpoczynku i snu. Premiera 15.03.

Mamania/Dwie Siostry
 
"Tyczka w krainie szczęścia" M. Widmark, E. Dziubak - z niecierpliwością wyglądam kolejnych pozycji, do których ilustracje tworzy Emilia Dziubak. Wszystkie są wyjątkowe. Magiczne. Wszystkie pięknie wydane i kochane przez Mateusza. W przypadku tych książek nie ma mowy o bylejakości. Tym razem czeka nas bajkowa podróż po Krainie Szczęścia. Spotkamy olbrzymie ważki, chrząszcza we fraku i przerażającego kraba. Już zacieramy ręce! Premiera 15.03.

"Puk, puk, jest tam kto? W brzuszku naszej mamy" J. Witek - mała dziewczynka czeka na narodziny siostry. W trakcie oczekiwania rodzi się niezwykła siostrzana więź. Premiera: kwiecień 2017.

"Puk, puk!" K. Takahashi - niezwykła w formie książka dla najmłodszych. Rozkładanka, której strony tworzą kolejne piętra budynku. Zaginiony miś i mała dziewczynka, która puka do wszystkich drzwi w poszukiwaniu pluszowego przyjaciela. Premiera: maj 2017.

"Ciao! Ahoj! Hello!" P. Pawlak - bajecznie kolorowa międzykulturowa układanka, dzięki której przywitacie się z całym światem. Układankę tworzą 24 karty, na których widnieją dzieci z różnych zakątków świata. Po ułożeniu dowiemy się jak nazywają się dzieci, w jakim języku mówią i skąd pochodzą. Świetna!

"Aciumpa" C. Sobral - aciumpastyczna książka dla wszystkich aciumpnych czytelników. Pewnego dnia świat obiega niesamowita wiadomość - w starym słowniku odnaleziono nieznane słowo: Aciumpa. Tylko co ono oznacza? 

"5 złotych"  J. Cha, E. Choi - książeczka obrazkowa, z której dzieci dowiedzą się ile warte jest 5 złotych. Ciepła, pełna humoru opowieść o dziecięcym postrzeganiu świata.

 Literatura/Ezop

"W poszukiwaniu światła. Opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie" A. Czerwińska-Rydel - opowieść o polskiej noblistce, która zawsze miała swoje zdanie i wiele niekonwencjonalnych pomysłów. O Marii Skłodowskiej-Curie powstała także książka z zadaniami (KLIK). Dla dzieci 7+. Premiera 22.02.

"Czarownice są wśród nas" praca zbiorowa - zbiór trzynastu opowiadań dla dzieci, które lubią tajemnicze zjawiska i nietuzinkowych bohaterów. Magia widoczna wyłącznie dla dzieci.

"Mam prawo!" G. Kasdepke - codzienne perypetie szkolnego kółka teatralnego stały się pretekstem do dyskusji na temat praw dziecka. Dzieciaki same szukają rozwiązań i odkrywają, że Konwencja Praw Dziecka jest naprawdę o nich i dla nich. 

"Uśmiech dla żabki" P. Wechterowicz, E. Dziubak - o tej książce pisałam tutaj (KLIK). Na początku lutego pojawiło się nowe wydanie opowieści o żabce. Nowa okładka, piękna opowieść i doskonały duet. Bardzo lubimy.

"Bromba i inni" M. Wojtyszko - najbardziej bombowe wydanie kultowej książki, rozszerzone o nowe przygody lubianych bohaterów. Dla wszystkich, którym nieobce jest absurdalne poczucie humoru.


 Pozostałe

"Nela i skarby karaibów" National Geographic - najnowsza część przygód Neli - małej reporterki. Mateusz już odlicza dni do premiery. Premiera 29.03.

"Balią przez Amazonkę" D. Sumińska, Wydawnictwo Literackie - książka najsłynniejszej polskiej doktor weterynarii. Tym razem Dorota Sumińska zabiera nas do amazońskiej puszczy. Fascynująca przyroda, zwierzęta, ciekawi ludzie i mnóstwo przygód. Premiera 23.03.

"Matma inaczej, czyli pomysły na przełamanie lekcyjnej rutyny" J. Świercz, Nowik - książka bardziej dla nauczycieli i rodziców, ale z pomysłów w niej zawartych skorzystają przede wszystkim dzieci. Matematyka wcale nie musi być nudna! 

"Sprawdźcie sami. Wynalazki" A. Frith, Olesiejuk - uwielbiamy tę serię książek z okienkami! Kilka z nich możecie zobaczyć tutaj(KLIK). Tym razem czekają na nas wynalazki. Jak lekarz-brudas zmienił świat? Kto tak naprawdę wynalazł radio? I co właściwie skłoniło inżynierów do zbudowania rakiety? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziecie w tej książce.


To jedynie pierwsza część nowości i zapowiedzi książkowych, które przygotowały wydawnictwa na luty i marzec. Puśćcie ją w świat! Druga część - niebawem! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz jakiś ślad po swojej obecności tutaj :)