Narzędzia i s-ka

Ich dwóch. Obok dwie skrzynki na narzędzia. Jakieś szczebelki, barierki, płyty - coś, co w niedługim czasie powinno stać się łóżeczkiem niemowlęcym. Śrubokręty, młotki, wkrętarki, śrubki, kołki, miarki, klucze imbusowe i sama nie wiem, co jeszcze. Ale oni wiedzą. Na szczęście! Odnajdują się w tych wszystkich narzędziach rozwalonych na podłodze. A ja mam wrażenie, jakbym widziała kadr z książki. Tam też pełno najróżniejszych narzędzi.


Książka "Opowiem ci mamo, co robią narzędzia" to...jedno wielkie zamieszanie. Jakbym swój salon widziała, gdy chłopaki rozkładają skrzynki ze skarbami. Na szczęście te nasze narzędzia nie marzą o dalekich podróżach, czy wybudowaniu rakiety kosmicznej. A te stworzone przez Daniela de Latour, i owszem! Biedaczyska nudzą się w garażu okropnie. Nic dziwnego, że przy pierwszej lepszej okazji wyruszają w świat. Własnym krążownikiem szos - taczką ogrodową! Odwiedzają pracownię lutnika, warsztat samochodowy, zakład rzeźbiarski, tartak i wiele innych miejsc. A pracy w każdym z nich mają co nie miara. Naprawiają huśtawkę, przycinają gałęzie, malują, spryskują, prostują blachę, nakładają tynk, ocieplają budynek, tną deski, spawają, wiercą, wbijają gwoździe, rąbią drewno, układają kafelki i wykonują całą masę potrzebnych prac. Nie nudzą się na pewno!


My też się nie nudzimy. Ani trochę! Bo świetnym ilustracjom towarzyszą zabawne wierszyki Izabeli Mikrut. Znacie tą panią? My ją uwielbiamy (o tutaj(KLIK) dowód!). Przede wszystkim za cudne łamańce językowe. Jej Ruda wiewiórka była swego czasu numerem popisowym Mateusza na wszelkich imprezach rodzinnych. Humorystycznie napisane przez panią Mikrut rymowanki oraz zgadywanki bawią, uczą i zachęcają małego czytelnika, by ruszył głową. A gdy łamigłówek dziecko będzie miało niedosyt, wystarczy sięgnąć po "Narzędziowy blok rysunkowy".


Tutaj dopiero można wykazać się kreatywnością, wiedzą i spostrzegawczością. Mnóstwo tu zadań ćwiczących wyobraźnię, koncentrację, logiczne myślenie i motorykę małą. Ćwiczenia, podobnie jak w przypadku pozostałych bloków z tej serii, są różnorodne. Od kolorowanek, uzupełnianek, po łączenie kropek i zadania, w których mały majsterkowicz wykazać się musi niemałą pomysłowością. Oprócz zadań znajdziemy także masę ciekawostek, a także poznamy kilka narzędzi o których istnieniu nie wiedzieliśmy. Teraz wszelkie prace techniczne nie są nam straszne. I może skręcanie kolejnego mebla zajmnie chłopakom mniej niż 2,5h?


"Opowiem ci mamo, co robią narzędzia"
Tekst: Izabela Mikrut
Ilustracje: Daniel de Latour

"Narzędziowy blok rysunkowy"
Tekst i ilustracje: Daniel de Latour

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz jakiś ślad po swojej obecności tutaj :)