Labiryntowi detektywi

Od kilku tygodni błądzimy. Zbaczamy ze ścieżki, szukamy, zawracamy, gubimy się i odnajdujemy w zupełnie innym miejscu, niż byśmy chcieli. Wspinamy się po schodach, kładkach, przemierzamy uliczki Operyża, tunele, zamkowe korytarze i latamy balonami. Z lupą przy oku wypatrujemy najdrobniejszych szczegółów, które naprowadzą nas na właściwy trop. Ślad tego, który skradł Kamień Chaosu. A zadanie do łatwych nie należy.


Z muzemu został skradziony Kamień Chaosu, który ma moc przemieniania wszystkiego w labirynt. Na szczęście przy jednej z uliczek Operyża mieszka Pierre - labiryntowy detektyw, który podejmuje wyzwanie złodzieja-Pana X i podąża jego tropem, by odzyskać Kamień Chaosu. A chaos staje się nieziemski! Z każdą stroną kolejne uliczki, dzielnice i zakamarki miasteczka przemieniają się w labirynt. Wkrótce cały Operyż stanie się labiryntową zagadką, którą rozwiązać może jedynie Pierre oraz jego asystentka Carmen. I czytelnik, który dzielnie im towarzyszy przez wszystkie dziwne miejsca. Bardzo wesołe miasteczko, plac kawiarniany, tajemnicza leśna wioska, niesamowity dwór, port pełen krzątaniny, dziwne targowisko - to tylko nieliczne miejsca, w które trzeba się udać, by dopaść złodziejaszka. W każdym z tych miejsc czekają na nas zadania, wskazówki i misje specjalne, które trzeba wykonać, by dalej ścigać Pana X.


"Detekyw Pierre w labiryncie. Na tropie skradzionego Kamienia Chaosu" to niesamowita, interaktywna książka, od której ciężko się oderwać nie tylko pięciolatkowi, ale także rodzicom. Piętnaście wielkich(!) rozkładówek pełnych labiryntów, tajemniczych zagadek, przedmiotów do odnalezienia oraz masy szczegółów, które przyprawiają o zawrót głowy. To także kilka godzin świetnej zabawy, którą funduje nam złodziej-widmo Pan X oraz Pierre - detektyw, którego specjalnością jest pokonywanie labiryntów. Książka natychmiast wciąga czytelnika w świat labiryntów i zagadek. Wystarczy ją otworzyć, by przepaść na długie godziny w poszukiwaniu różnych przedmiotów, przemierzaniu labiryntów, rozwiązywaniu zagadek oraz podziwianiu Operyża. A podziwiać jest co, bo ilustracje są rewelacyjne! Kolorowe, pełne szczegółów, niesamowitych sytuacji i niespodzianek. A także świetnego humoru! Z przyjemnością zamieniamy się w detektywów i spędzamy czas z lupą przy oku. Może ty także zostaniesz labiryntowym detektywem?

"Detektyw Pierre w labiryncie. Na tropie skradzionego Kamienia Chaosu"
Tekst: Chihiro Maruyama
Ilustracje: Hiro Kamigaki & IC4Design
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz jakiś ślad po swojej obecności tutaj :)