Angielski z przedszkolakiem - iFiszki Kids

I have super powers. Let me show you! - wykrzykuje biegając po mieszkaniu. Doskonale zna znaczenie tego zwrotu. Podobnie jak innych, które wpadły do jego głowy nie wiadomo kiedy. Zadaje dziesiątki pytań o znaczenie angielskich słówek. Zna angielskie odpowiedniki wielu przedmiotów codziennego użytku. Jedną z najbardziej lubianych gier nadal jest Shopping list. Normą są pytania w stylu - Moon to księżyc, prawda mamusiu?  I wstyd się przyznać, ale czasami nie znam odpowiedzi na jego pytania. Na szczęście od kilku tygodni mam świetną pomoc w zaspokajaniu wiedzy tego małego English-freek`a. 


iFiszkiKids to aplikacja mobilna pomagająca w nauce języka angielskiego. Została stworzona z myślą o dzieciakach w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. I co najważniejsze - świetnie łączy naukę z zabawą.

iFiszkiKids to ponad 400 angielskich słówek podzielonych na siedem bloków tematycznych:
- pakiet startowy - Ciało, Zabawki, Cyfry, Cechy
- Rodzina, Dom, Owoce, Warzywa, Kolory
- Zwierzęta, Pogoda, Jedzenie
- Szkoła, Mój dzień, Co robię?(czasowniki), Ubrania
- W domu, Sport, Zawody, Nastrój
- Wakacje, Czas, Miasto, Gdzie to jest?(przyimki), Liczby
- Wygląd, Narodowość, Święta, Hobby


W każdym bloku tematycznym mamy dwie możliwości do wyboru: Nauka i Gry. W opcji Nauka dziecko przegląda karty z wybranej grupy tematycznej. Samodzielnie przesuwa każdą kartę z obrazkiem oraz podpisem, słuchając jednocześnie słówek wypowiadanych przez angielskich lektorów. Na odwrocie każdej karty znajduje się także podpis w języku polskim. Po wciśnięciu przycisku z nutką, dziecko ma możliwość ponownego wysłuchania nazwy danego przedmiotu. Dzięki temu uczy się nie tylko pisowni, ale także poprawnej wymowy.


W opcji Gry mamy do wyboru pięć gier:
- Dopasuj słówko - gra, w której konieczna jest pomoc osoby dorosłej, bądź dla dzieci potrafiących czytać. Na ekranie pojawia się obrazek oraz cztery słowa. Należy zaznaczyć słówko pasujące do obrazka.
- Dopasuj obrazek - ulubiona gra Mateusza. Na ekrania pojawia się słówko odczytywane przez lektora oraz cztery obrazki do wyboru. Należy zazanczyć obrazek pasujący do słówka.
- Co słyszysz? - gra bardzo podobna do poprzedniej, z tą różnicą, że słówko jest jedynie odczytywane przez lektora. Nie pojawia się zapis danego słowa.
- Słuchaj i szukaj - nasza kolejna ulubiona gra. Koncentracja w przypadku czteroipółlatka sięga zenitu. Na ekranie pojawiają się cztery obrazki. Jednocześnie w losowej kolejności odczytywane są nazwy poszczególnych obrazków. Należy zaznaczać obrazki w odpowiedniej kolejności – zgodnie z kolejnością nagrań.
- Połącz pary - gra, w której konieczna jest pomoc osoby dorosłej, lub dla dzieci potrafiących czytać. Na ekranie pojawiają się trzy słówka i tyle samo obrazków – należy połączyć je w pary. 

Każda gra kończy się przyznaniem dziecku orderów oraz pucharu, które w przypaku Mateusza są świetnym motwatorem. Po skończonej grze można przejrzeć zadania bądź skorzystać z drugiej szansy i poprawić błędnie zaznaczone odpowiedzi. Świetne rozwiązanie! 


iFiszkiKids poza nauką angielskiego oraz wzbogacenia słownictwa, uczy także koncentracji, rozwija rozumienie ze słuchu, a także ćwiczy pamięć wzrokową. Aplikacja sprawiła, że zaczęłam przychylniejszym okiem patrzeć na takie wynalazki i częściej pozwalam Mateuszowi na tego typu gry. Trzeba przyznać, że jest to miłe urozmaicenie nauki. I co najważniejsze - sprawia dziecku radość!

Aplikacja jest dziełem Wydawnictwa Edgar, które specjalizuje się w tworzeniu pomocy do nauki języków obcych. Na ich stronie możecie znaleźć całą masę najróżniejszych materiałów przydatnych w pokonywaniu językowych barier. Aplikację iFiszkiKids można pobrać za darmo poprzez Google play, bądź AppStore. Zawiera ona darmowy pakiet startowy oraz sześć pakietów tematycznych, które można dokupić (jeden pakiet kosztuje 3,71zł) zgodnie z zainteresowaniami dziecka. My korzystamy ze wszystkich, najczęściej są to zawody (policjant zrobił furorę), zabawki, kolory, owoce/warzywa, narodowość (Niemiec powalił mnie na kolana) oraz zwierzęta. A może znacie już tę aplikację? Korzystacie z takich pomocy w nauce języków obcych? Jeśli tak, napiszcie, które cieszą się największym zainteresowaniem Waszych dzieci.


http://www.jezykiobce.pl/ifiszki-kids-angielski-aplikacja-mobilna,1241.html


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz jakiś ślad po swojej obecności tutaj :)