Hey! It`s time to play!

Długie, jesienne wieczory to idealny czas na rodzinne rozgrywki. Miękki dywan, ciepły koc, kubki z gorącym kakao i stos planszówek. Tak wyglądają nasze popołudnia, gdy za oknem spadają z drzew kolorowe liście. Dzisiaj jedna z naszych ulubionych gier, która od roku cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem Mateusza. Zapraszamy na zakupy!


Shopping list marki Orchard Toys jest świetnym połączeniem nauki języka angielskiego i gry memory. Dziecko ćwiczy spostrzegawczość, refleks, koncentrację a przy okazji zapamiętuje podstawowe angielskie słówka. Co więcej, możliwości jej wykorzystania jest cała masa, a jakość jest rewelacyjna. Wszystkie elementy wykonane są z grubej, warstwowej tektury. Po roku użytkowania stan gry jest idealny. A jak wygląda gra? W jaki sposób się bawimy? Zobaczcie!

Gra zawiera:
- 4 wózki sklepowe
- 4 listy z zakupami
- 32 tafelki z produktami

5 sposobów na zabawę:

1. Typowe memorki
Każdy z graczy wybiera wózek sklepowy i losuje listę zakupów. Tafelki rozkładamy obrazkiem do dołu i po kolei odkrywamy, kompletując swoją listę zakupów. Wygrawa ten, kto pierwszy zapełni swój wózek produktami z listy. Podczas gry każdy jej uczestnik odczytuje po angielsku produkty, które znajdują się na jego liście zakupów, a także podaje nazwę produktu z odkrytego tafelka. Nic trudnego, prawda? Tylko dlaczego ciągle przegrywam?


2. Sklep
Jedna osoba jest sprzedawcą a pozostałe klientami, którzy muszą kupić produkty z listy zakupów. Utrudnieniem jest to, że cała zabawa odbywa się w języku angielskim. Ćwiczymy w ten sposób podstawowe angielskie zwroty przydatne podczas robienia zakupów, utrwalamy nazwy produktów oraz zwroty grzecznościowe. Poza tym, czasami do zabawy włączamy pieniądze, ćwicząc w ten sposób liczenie oraz ucząc się nominałów pieniężnych.


3. Układanka tematyczna
Zadaniem dziecka jest ułożenie tafelków z produktami wg. określonej cechy np. wszystkie owoce, warzywa, substancje płynne, nabiał, przedmioty, które kupić można w drogerii itp. Sposobów układania jest bardzo dużo. Bawimy się także w układanie wg. koloru, kształtu, czy ilości utrwalając angielskie nazwy kolorów, figur geometrycznych i cyfr.


4. Zagadki
Pole do popisu dla wyobraźni zarówno rodzica, jak i dziecka. Na zmianę zadajemy zagadki i ogadujemy o jaki produkt chodzi. W miarę możliwości wplatamy słówka angielskie np. nazwy kolorów. Mateusz bardzo lubi wszelkie zagadki więc dość często bawimy się w ten sposób.


5. Kto pierwszy, ten lepszy
Tutaj liczy się refleks i spostrzegawczość. Wybieramy listę zakupów oraz wózek, rozrzucamy tafelki na podłodze i jak najszybciej staramy się zapełnić wózek produktami z naszej listy. Tylko bądźcie ostrożni, bo u nas ta zabawa czasami kończy się płaczem i guzem na środku czoła. Czego to się nie zrobi, aby wygrać?


Gra memory - Shopping list
Orchard Toys

Udanych zakupów, kochani!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz jakiś ślad po swojej obecności tutaj :)