Przygody z książką - Olesiejuk uczy dzieci anatomii

Na rynku wydawniczym jest jednym z większych wydawnictw. W swoich zbiorach ma setki książek dziecięcych, które matki nie ujmują niczym szczególnym. Co więcej, kojarzyło się matce jedynie z kartonowymi książeczkami dla maluszków. Wydawnictwo, które matka omijała podczas poszukiwań, bo przecież syn zaraz starszakiem zostanie. Aż tu nagle bum! Jedna dobra książka, a potem kolejne wpadają przypadkiem w ręce rodzicielki, która coraz bardziej je zaciera, bo tych cudów okazuje się być więcej. W ten sposób naszą biblioteczkę zasiliły książki zapoznające małego czytelnika z anatomią człowieka. Książki wydawnictwa Olesiejuk! Nudy? No, nie tym razem!


Przy okazji wpisu o naszych zabawach z anatomią obiecałam wpis książkowy poruszający tę tematykę. Dzisiaj trzy pozycje, które najczęściej czytamy, oglądamy i dzięki, którym poszerzamy wiedzę o ciele człowieka.

Książka "Rety! Jakie niesamowite jest ludzkie ciało" to zbiór niesamowitych faktów i ciekawostek na temat ludzkiego ciała. Na ponad trzydziestu stronach roi się od informacji, które potrafią zaskoczyć nie tylko małego czytelnika. Wiedzieliście, że mózg zużywa tyle samo energii co żarówka, a ciało człowieka zawiera tyle węgla, że można by wypełnić nim grafity w 900 ołówkach? Albo, że kiedy astronauci wracają na ziemię mogą być 5cm wyżsi? Albo, że najdłuższy atak kichania trwał 978 dni, a człowiek w ciągu całego swojego życia spędza w toalecie ok. 3lat? My też nie wiedzieliśmy! Wszystkiego dowiedzieliśmy się z książki, w której ciekawostki przedstawione są w zabawny i ciekawy sposób. Książka zawiera jedynie krótkie zdania, często pozawijane, zapisane inną czcionką, króciutkie wzmianki na dany temat oraz śmieszne ilustracje, przy których Mati zaśmiewa się do łez.


Na kolejne dwie pozycje natknęłam się przypadkiem szukając polskojęzycznych książek wydawnictwa Usborne. Bo Usborne kochają wszyscy, prawda? Ja zakochałam się w tych książkach po recenzjach Lemoniady, O tym, że i Matki Ohanowej. Już miałam zamawiać te in english, gdy w oczy wpadły mi poniższe książki. No, i klops! Toż, to Usborne! Tyle, że po naszemu. Po polsku! Jesteśmy w raju!

Książka "Sekrety ludzkiego ciała" to polski odpowiednik anglojęzycznej ksiażki "See Inside Your Body". Na 15 sztywnych kartach znajdziemy liczne ciekawostki i informacje pozwalające poznać tajemnice ludzkiego ciała. Książka podzielona została na 9 części przedstawiających kolejno: całe ciało, jedzenie i wydalanie, oddychanie, pompowanie krwi, kości i mięśnie, mózg, zmysły, picie i siusianie oraz słowniczek zawierający fascynujące części ludzkiego ciała. Wszystko zobrazowane jest świetnymi ilustracjami i ponad 50 okienkami, pod którymi kryją się niesamowite sekrety. Fantastyczna książka dla każdego miłośnika anatomii! My ją kochamy za genialnie zobrazowany układ pokarmowy.


Kolejna pozycja "Moje ciało. Pytania i odpowiedzi" jest odpowiednikiem książki Usborne "Questions and Answers about Your Body". Tutaj także znajdziemy okienka zawierające ciekawostki na temat ludzkiego ciała. Tym razem dostajemy odpowiedzi na pytania najczęściej zadawane przez dzieci. Dowiadujemy się co, gdzie, kiedy, dlaczego i jak działa ludzkie ciało. Gdzie trafia jedzenie po posiłku? Skąd się biorą pomysły? Jak stać się wyższym? Dlaczego płaczemy? Dlaczego ziewamy? Co sprawia, że bekam? Co sprawia, że wymiotuję? Czy wszystkie słodycze są szkodliwe? Czy naprawdę trzeba myć zęby? Kto był najstarszy na świecie? Kto ma najwięcej włosów na głowie? To jedynie niewielka część pytań zawartych w książce. Rewelacyjna pomoc w przypadku nagłego ataku pytań wylatujących z prędkością światła z paszczy 4,5latka! I te okienka... Love it!!!Powyższe książki pozwalają łatwo i przyjemnie wprowadzić dziecko w świat anatomii. W interesujący sposób przekazują wiedzę na temat ludzkiego ciała. Kartonowe strony, zaokrąglone rogi i masa okienek skrywających tajemnice ludzkiego ciała. Uwielbiamy! Książki mają jeszcze jedną zaletę. Są łatwiej dostępne i dwa razy tańsze, niż książki Usborne. Pokochaliśmy je wszyscy. I już szykujemy się na kolejne...

"Rety! Jakie niesamowite jest ludzkie ciało"
Tekst: Emma Dots
Wydawnictwo Olesiejuk
 
"Sekrety ludzkiego ciała"
Tekst: Katie Daynes, Colin King
oraz
"Moje ciało. Pytania i odpowiedzi"
Tekst: Katie Daynes, Marie-Eve Tremblay
Wydawnictwo Olesiejuk

Wpis powstał w ramach projektu blogowego Przygody z książką

https://dzikajablon.wordpress.com/category/przygody-z-ksiazka/


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz jakiś ślad po swojej obecności tutaj :)