Toruńska majówka

Jeden dzień majówki spędziliśmy w Toruniu. W naszym ukochanym, naszpikowanym wspomnieniami z lat studenckich. Mam ogromny sentyment do tego miasta. I z radością do niego wracam, gdy mam taką możliwość. Tym razem pojechaliśmy spełnić marzenie Mateusza. Od jakiegoś czasu słyszeliśmy tylko Kiedy pojedziemy do Planetarium? Marzył o zobaczeniu gwiazd i sond kosmicznych. Zobaczył, poeksperymentował z tornadem, chmurami i ciążeniem w przestrzeni kosmicznej, a także obejrzał pół filmu o małym Mikołaju Koperniku. Drugą połowę przespał. Zjadł lody, naleśniki i zmoczył się w fontannie. Teraz marzy o odwiedzeniu obserwatorium i patrzeniu w gwiazdy przez teleskop. Mam nadzieję, że i to marzenie się spełni. A pod koniec maja planujemy ponowne odwiedziny w mieście Kopernika. Kolejny raz spełniając marzenie syna. Połowicznie, bo Astrid Lindgren nie pozna osobiście, ale mam nadzieję, że jej twórczość na wielkim ekranie spotka się z jego zachwytem. Pozostaje tylko wybrać film. I zaprosić Was na nasz majówkowy spacer po Toruniu.

4 komentarze:

 1. Śladem bosych stóp7 maja 2015 17:52

  Piekne zdjęcia! przypomnij jeszcze raz jakie masz szkiełko? ;) Moja pamięć pozostawia wiele do życzenia... Mieszko wydaje mi się bardzo wysokim dzieckiem, ale Mateusz! On dopiero wygląda na wysokiego! Jaki rozmiar nosi? Chętnie zobaczyłabym Ich obok siebie :) Toruń uwielbiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Hehe, 50tkę f1.8 ;)
  Mati ma jakieś 109cm. Świeżo po bilansie 4latka jesteśmy więc aktualne dane ;) Z rozmiarami różnie, przeważnie 116. Z kolei mnie się Mieszko wydaje wyższy ;)
  Och, ja też bym ich z chęcią razem zobaczyła. Pewnie na zawał byśmy zeszły, biorąc pod uwagę ich zdolności ;))) Mam nadzieję że kiedyś będą mieli okazję się poznać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale fajnie! My też musimy się w końcu wybrać do Torunia do Planetarium!!! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Agnieszka Kowalska9 maja 2015 09:54

  Toruń jest ok! Znajomi mają dobą miejscówkę na rynku. Tam się zatrzymamy. Już niedługo.

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz jakiś ślad po swojej obecności tutaj :)