Przygody z książką i Gwiazdkowe czytanki (5) - Percy i jego ferajna

Dawno temu natknęłam się na te książki u Karoliny. Pamiętam, że później ganiałam po wszystkich sklepach Pepco* w poszukiwaniu tych książeczek. Ech, jaka byłam zła, że ich nie znalazłam. Na szczęście są księgarnie internetowe. Tym sposobem w naszej biblioteczce zamieszkał sympatyczny dozorca parku i jego zwierzęca ferajna. A Wy znacie Percy`ego? Jeśli nie, to usiądźcie wygodnie i czytajcie dalej.


 https://dzikajablon.wordpress.com/category/przygody-z-ksiazka/ 

"Opowieści z parku Percy`ego" to seria książek opowiadająca o sympatycznym dozorcy, który dba o czystość parku i bezpieczeństwo zwierząt tam mieszkających. Autor całej serii - Nick Butterworth jest jednym z najbardziej cenionych brytyjskich autorów i ilustratorów książek dla dzieci. O tym, że cała seria o Percy`m cieszy się ogromną popularnością na całym świecie, świadczy chociażby fakt, że książki te przetłumaczono na kilkanaście języków. Całą serię tworzy sześć książeczek. My mamy dwie. I na pewno na tym nie poprzestaniemy.


"Opowieści z parku Percy`ego. Mroźna noc". Pewnej mroźnej, zimowej nocy do domku Percy`ego puka niespodziewany gość - mała zmarznięta wiewiórka. Dozorca otwiera swój ciepły domek i zaprasza gościa do środka. Wiewiórka wślizguje się do łóżka obok Percy`ego. Po chwili, znów rozlega się pukanie. Za chwilę kolejne i kolejne. Niespodziewani i zmarznięci goście szukają schronienia w domku (i łóżku) Percy`ego, który z radością pomaga zziębniętym zwierzętom. W jego łóżku robi się coraz bardziej tłoczno, a wszystkie zwierzęta tak się kotłują, że spadają na ziemię. A tu, kolejny gość nadchodzi. Gość, który tak wystraszył zwierzaki, że te poukrywały się, gdzie tylko mogły. Okazało się, że ich kryjówki są doskonałym miejscem do spania. Wiewiórka spędziła noc w kieszeni szlafroka, myszki w ciepłych pantoflach Percy`ego, borsuk w szufladzie. A Percy? Nareszcie mógł spokojnie wyspać się we własnym łóżku.


"Opowieści z parku Percy`ego. Tajemnicza ścieżka". Pewnego wiosennego poranka Percy decyduje się przyciąć żywopłot w starym labiryncie. Na wieść o tym, zwierzęta postanawiają zrobić dozorcy niespodziankę. Wpadają na pomysł, by udać się do samego serca labiryntu i tam poczekać aż pojawi się Percy. Pomysł świetny, jednak któż mógłby się spodziewać, że zwierzaki zasną na ławce? I że to Percy zrobi im niespodziankę? A na koniec czeka wszystkich jeszcze jedno zaskoczenie. Tym razem takie, które utrudni wszystkim wyjście z labiryntu i opóźni powrót do domu."Opowieści z parku Percy`ego" to niezwykle ciepłe opowiadania, które pokazują jak ważna jest bezinteresowna pomoc. Mądry tekst, piękne ilustracje i niespodzianka, która czeka na małego czytelnika na końcu książeczki. Jedna książeczka zawiera plakat przedstawiający labirynt, a druga plakat - wyszukiwankę. Fajne urozmaicenie po lekturze książeczek. My na pewno uzupełnimy naszą biblioteczkę o pozostałe pozycje z serii "Opowieści z Parku Percy`ego".

"Opowieści z parku Percy`ego. Mroźna noc"
"Opowieści z parku Percy`ego. Tajemnicza ścieżka"
Tekst i ilustracje: Nick Butterworth
Tłumaczenie z języka angielskiego: Paweł Grzegorczyk
Wydawnictow AMEET

Wpis powstał w ramach projektu Przygody z książką. Podpinam także pod Gwiazdkowe czytanki, bo coś dużo tych książek u nas ostatnio ;)


* Musicie wiedzieć, że w zeszłym roku można było dostać te książeczki w Pepco za 9,9zł. Szaleństwo!

9 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piękne! Ilekroć do Was wchodzę, to moja lista z książkami do kupienia robi się coraz dłuższa :)

   Usuń
  2. Bardzo mnie to cieszy :)
   Książkowe listy chyba mają to do siebie, że lubią rosnąć w zastraszającym tempie ;)

   Usuń
 2. Cudne książeczki - gdzie my zamieścimy kolejną 'serię' ? Nie wiem ... ale musimy znaleźć miejsce ;) Ciepło pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nam wczoraj półka się urwała od nadmiaru książek. Teraz stoją na podłodze, więc i u was miejsce pewnie się znajdzie ;)

   Usuń
 3. Bardzo lubię takie ilustracje

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja córka zakocha się w nich na bank!!! A miałam już nic nie kupować. Książki czekają w szafie na Gwiazdkę... Ech, plany ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też miałam nic już nie kupować. A szlaban książkowy, który miał obowiązywać do końca roku, właśnie szlag trafił. Pocieszam się tym, że to okazja, więc szkoda by było nie skorzystać ;)

   Usuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz jakiś ślad po swojej obecności tutaj :)