Dlaczego?

No to startujemy! Z nowym projektem blogowym, którego doczekać się już nie mogłam. Dlaczego? Bo ów projekt książek dotyczy. Książek dla dzieci, które odkąd Mateusz jest na świecie, stały się moją słabością. Począwszy od dzisiaj, w co drugą środę, na blogu będą pojawiały się posty książkowe. A wszystko w ramach projektu "Przygody z książką", którego pomysłodawczynią jest Justyna - prowadząca bloga Dzika Jabłoń. Dzisiejszy wpis podpinam także pod projekt Ilony - "Przyroda pod lupą", gdyż o zwierzętach będzie mowa.

http://dzikajablon.wordpress.com/category/przygody-z-ksiazka/http://dzikajablon.wordpress.com/category/przygody-z-ksiazka/http://dzikajablon.wordpress.com/category/przygody-z-ksiazka/

http://www.kreatywnymokiem.pl/search/label/Przyroda%20po%20lup%C4%85

Dlaczego? Z ust Mateusza to pytanie pada setki razy na dzień. Dlaczego? To także tytuł książki, która na część pytań syna odpowiada. Przynajmniej tych dotyczących niektórych zwierząt. Bo czy wiecie dlaczego wielbłądy mają garby? Dlaczego żyrafy mają długie szyje? Dlaczego hieny się śmieją? I dlaczego hipopotamy ziewają? Kto to wie?Jeśli nie znacie odpowiedzi na powyższe pytania, to w książce je znajdziecie. A odpowiedzi jest dużo. Znacznie więcej niż pytań! Bo, czy na zadane pytanie jest tylko jedna odpowiedź? Niekoniecznie. Szczególnie, gdy odpowiedzi udziela dziecko.W "Dlaczego?" znajdziemy odpowiedzi prawidłowe, udzielone przez naukowców, jak również odpowiedzi dzieci. A te, jak wiadomo często bywają abstrakcyjne. I takie też znajdują się w książce - twórcze, śmieszne i zaskakujące. Poza tym książka zachęca do udzielania własnych odpowiedzi na postawione pytania. Skłania także do wymyślania nowych gatunków zwierząt. Wielwąż? Węgur? Hiemors? W tej książce jest to możliwe. A nawet porządane!"Dlaczego?" to nie tylko książka o wybranych zwierzętach. Na pierwszy plan wysuwa się raczej zabawa, kreatywne myślenie, niż przyswajanie suchych faktów na temat hieny, nosorożca, czy żyrafy. Bo w tej książce informacje o zwierzętach schodzą na dalszy plan. A ona sama, staje się źródłem świetnej zabawy dając pole do popisu dzieciom. I gwarantując masę śmiechu!

 "Dlaczego?" - Lila Prap*
Media Rodzina
* nasz egzemplarz został wypożyczony z biblioteki.

11 komentarzy:

 1. Ale super książka, chyba musimy się w nią zaopatrzyć! A i projekt to super pomysł, może dołączymy?! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak sobie myślę, że te duże litery to też ułatwienie dla dzieciaków, które same zaczynają czytać. Choć niestety niektóre czcionki mogą być zbyt skomplikowane dla 6-latków np. Ale książka fajna i bardzo ciekawie opisana. Witam współprojektantkę Przygód z ksiązką ;) ach!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie, czcionka może być trudna dla 6-latka. Do nauki czytania mogę polecić książeczki z serii Świat Maksa http://domowybajzel.blogspot.com/2013/11/seria-swiat-maksa-katarzyna-zychla.html

   Usuń
 3. Zainspirowana tym wpisem wczoraj przyuważyłam tą książkę w bibliotece. Gabi zaakceptowała i książka trafiła do nas:) Całkiem zabawna i fajnie napisana:) Chociaż po kilku stronach i obnażeniu kilku sekretów zwierząt Gabi stwierdziła, że zwierzęta są obrzydliwe;P

  OdpowiedzUsuń
 4. Książeczka urocza - uwielbiam takie przerysowane ilustracje i teksty z dobrym poczuciem humoru:) ... i o zwierzętach często czytamy - a wszelkie ciekawostki na ich temat to nie raz rewelacje dnia ! :D Zapisujemy na listę 'książkowych życzeń' :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pytania, pytania :) Książka z humorem, a to pomaga na wesoło poszukiwać odpowiedzi pomimo ilości i rozległej tematyki zadawanych pytań. Za jakiś czas możecie przeskoczyć do "Tato, a dlaczego?" - moja pięciolatka wciągnęła się na dobre. Pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tej książce właśnie humor jest najważniejszy :)
   A "Tato, a dlaczego?" nie znam. Dzięki za polecenie, na pewno się z nią zapoznamy :)

   Usuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz jakiś ślad po swojej obecności tutaj :)