"W pogoni za życiem" - Przemysław Wechterowicz, ilustracje Emilia Dziubak

Duet Wechterowicz-Dziubak zawładnął moim sercem już jakiś czas temu. Ilustracjami Emilii Dziubak jestem zauroczona. A jeśli idą w parze z piękną treścią, to przepadam. W duecie z Przemysławem Wechterowiczem tworzy cuda. Jest to team idealny. Idealny dla wszystkich, którzy kochają książki pięknie wydane i wartościowe.


"Cóż znaczy: dziś? - przypatrz się jętce.
Świt jej dał życie, a zmrok wieczora
Już obwieszcza: że jej umrzeć pora.
Dziś jest tylko błyskiem w życia chętce."
F.M. Faleński"W pogoni za życiem" jest słodko-gorzką opowieścią o życiu, zachwycającą od pierwszej do ostatniej strony. Jest to historia jętki, która pragnie zobaczyć jak najwięcej. Jednak jej życie trwa jedynie jeden dzień. A cóż można zrobić mając życia zaledwie 24h?Można polecieć do parku i zobaczyć, jak wygląda jeż. Można zajrzeć do zoo, by zobaczyć zwierzęta. Można odwiedzić księgarnię, zwiedzić muzeum i zjeść lunch w restauracji. Można przejechać się metrem, obejrzeć seans w kinie, zajrzeć do filharmonii, a nawet poznać prezydenta. Tak wiele rzeczy można zrobić w jeden dzień. Ale, czy jętce i jej przewodniczce musze, uda się zobaczyć wszystko?Książka została napisana i zilustrowana po mistrzowsku. Tekst jednocześnie bawi i wzrusza, radość przeplata się ze smutkiem. To czego autor nie powiedział, zostało wymalowane przez ilustratorkę.

"W pogoni za życiem" jest bardzo mądrą i piękną książką. W niezwykły sposób opisuje bardzo ważne tematy, takie jak śmierć i przemijanie. Pokazuje, że warto cieszyć się każdą chwilą, że życie oferuje wiele wspaniałych rzeczy. I, że warto czerpać z niego garściami, bo bywa ulotne. Sama śmierć przedstawiona jest w sposób subtelny i delikatny. Nie jako coś przerażającego, ale jako normalny etap życia.


Carpe diem... 
Bo nie wiemy, ile nam życia zostało. 

"W pogoni za życiem" 
Tekst: Przemysław Wechterowicz
Ilustracje: Emilia Dziubak
Wydawnictwo: EZOP Agencja Edytorska 
 

3 komentarze:

 1. Świetna! Jest na naszej liście:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto kupić!
   Nasza lista zamiast maleć, stale rośnie. Muszę regał na książki kupić, bo zaczynają zalegać na stole ;)

   Usuń
 2. O tak, potrafią zawładnąć człowiekiem:)

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz jakiś ślad po swojej obecności tutaj :)