"Strasznie trudne wierszyki" Izabela Mikrut

Bardzo niepozorna jest to książeczka. Mała, cienka, z dziwnymi ilustracjami, które nie wszystkim przypadną do gustu. W środku kilkanaście wierszyków. I w dodatku tytuł sugeruje, że trudne są te wiersze. 


Jednak nie warto oceniać tej książeczki zbyt pochopnie. Bo w środku znajdziemy świetne rymowanki, które wywołują uśmiech nie tylko na mojej buzi. Nie są to byle jakie wierszyki stanowiące zbiór przypadkowych rymów. Każdy tekst jest dokładnie przemyślany i poprawny stylistycznie. Wiersze napisane są z absurdalnym humorem i fantazją, często ironiczne.


Siedemnaście wierszyków łamiących języki. I naprawdę trzeba się skupić, żeby wszystkie poprawnie przeczytać. Przynajmniej podczas kilku pierwszych czytań. Bo podczas kolejnych okazuje się że znamy je na pamięć. Tak łatwo wpadają w ucho. 


Ponadto książka jest wspaniałym wsparciem logopedycznym. Może stanowić świetną alternatywę dla nudnych ćwiczeń logopedycznych. Wiersze wspomagają prawidłową dykcję oraz artykulację najtrudniejszych głosek. I faktycznie, czytając automatycznie poprawia się dykcja. Czary jakieś  ;)


Ilustracje, które wyszły spod ręki Olgi Reszelskiej są specyficzne. Trochę karykaturalne, trochę straszne, a trochę śmieszne. Przykuwają wzrok dziecka, a o to przecież chodzi. Poza tym idealnie pasują do wierszy Izabeli Mikrut. Ponadto do książki dołączona jest płyta z audiobookiem. Od jakiegoś czasu podczas jazdy autem nie słuchamy już muzyki. Teraz rozlega się jedynie głos Macieja Stuhra, który genialnie zinterpretował wiersze Izabeli Mikrut. 


 "Strasznie trudne wierszyki" - Izabela Mikrut
Ilustracje - Olga Reszelska
Wydawnictwo Skrzat

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz jakiś ślad po swojej obecności tutaj :)