Walentynkowe zabawy cz.1

Za 11 dni Dzień Świętego Walentego.
Nie ma znaczenia, czy obchodzicie to święto, czy też nie.
Bo Walentynki są świetnym pretekstem do kreatywnej zabawy z dzieckiem :)

 
 ★

W ciągu tych kilkunastu dni, na blogu pojawią się różne propozycje na taką tematyczną zabawę.

Dzisiaj - serduszkowa przeplatanka

 
 ★
Potrzebne rzeczy:
- karton
- ozdobny papier
- ołówek
- nożyczki
- dziurkacz
- klej
- sznurówka


Na kartonie rysujemy serce (albo idziemy na łatwiznę i drukujemy, jak ja) i wycinamy je. Odrysowujemy wycięte serce na papierze (dwa razy) i wycinamy. Do kartonowej bazy przyklejamy - z obu stron - serca wycięte z papieru. Docinamy, aby było równo. Ja, dodatkowo zeszlifowałam całe serce pilniczkiem. Wycinamy dziurki według własnego uznania, bądź powierzamy to zadanie dziecku. I voila! Małe rączki mogą ćwiczyć paluszki :)
 

1 komentarz:

 1. Z góry za spam przepraszam, ale piszę, aby informację pewną przekazać. Bo zabaw kilka odbywa się na naszych blogach dwóch i może akurat ktoś chętny byłby, aby przyłączyć się :) ? Jeśli nie to jeszcze raz bardzo przepraszam za głowy zawracanie, wywalcie ten komentarz... Ale jeśli ciekawi jesteście to słów kilka napisać bym chciała :)

  Pierwsza zabawa jest fotograficzna. Jest to "Mega konkurs urodzinowy". Nagrody przeróżne - dla dzieci, dla dorosłych. Zwycięzców będzie aż 121 !!! Szał prawda ;) ?
  Druga zabawa polega na wpisaniu ciekawej, zabawnej historyjki z wizyty z dzieckiem u lekarza. Nagrodą jest lekarski zabawowy zestaw "Doktor Dośki" z Kliniki dla pluszaków :) Wygrają 3 osoby !
  Trzecia zabawa to zwykła rozdawajka z okazji zbliżającego się Dnia kota. Do wygrania koci pamiątkowy album :) Więc jeśli jesteście kotów przyjacielem to coś dla Was!

  Nie chcę być jeszcze bardziej natarczywa i linków wstawiać nie będę. Jeśli jednak zainteresowały Was te nasze konkursiki to serdecznie zapraszam na mój profil, tam wystarczy kliknąć na BABYLANDIA (po pierwsze dwie zabawy) i KSIĄŻECZKI SYNKA I CÓRECZKI (po trzecią zabawę). Na paskach bocznych tych blogów są banerki, więc szybciutko i bez problemu powinniście trafić do postów konkursowych :)

  Serdecznie zapraszam i przepraszam, przepraszam, przepraszam tych co sobie takich wiadomości nie życzą...

  Pozdrawiam cieplutko
  Marta

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz jakiś ślad po swojej obecności tutaj :)