Zeszyty kreatywne #5 - Absolutnie fantastyczne!

Jestem beznadziejnym przypadkiem rodzica kupującego niedorzeczne ilości książek z zadaniami dla dzieci. I żeby to moje starsze dziecko zaglądało chociaż do połowy z nich, to może wyrzuty sumienia miałabym mniejsze. Ale gdzież tam! Spośród piętrzących się zeszytów wybierze jeden. I męczy go do ostatniej strony. Nic dziwnego, że karton z tymi zeszytami wciąż stoi w naszej  graciarni sypialni. Nie powiem, przydaje się czasami. Kubek jest gdzie odstawić. Krzesła podsuwać nie trzeba, żeby z pawlacza coś sięgnąć. A w podbramkowej sytuacji (Mamo! Prezentu nie mamy dla "X") czerpać można, jak ze studni. Większość z nich, czeka jednak na Bruna (łudzę się jeszcze!). Chociaż zdarzają się takie, po które Mateusz sięga z nieskrywaną radością. Bo są absolutnie fantastyczne!


Trzy zeszyty z jednej rodziny, które zostały wydane przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia. A w środku totalny mix zadań, łamigłówek i wyzwań dla szarych komórek rozleniwionych wakacyjnym upałem.

"Absolutnie fantastyczne połącz kropki" to 123 strony, po przekartkowaniu których Mateusz oniemiał. Ta różnorodność scenerii oraz feeria barw zaskoczyła go i wprawiła w osłupienie. Przez chwilę nie wiedział od czego zacząć więc...zaczął od początku. Strona po stronie przebrnął przez wszystkie kropkowanki znajdujące się w książce. Odwiedził prehistoryczne dinozaury, nadmorską plażę, pastwisko, tor wyścigowy, wybrał się na safari i do lasu, pojeździł na łyżwach i nurkował w morskich głębinach - a to jedynie kilka scenek z tej zakropkowanej książki. Stopień trudności jest lekko zróżnicowany, idealny dla 6-8latków swobodnie liczących w zakresie 0-100. Łącząc kropki dzieci przygotowują rękę do pisania (mówimy NIE nudnym szlaczkom!), ćwiczą liczenie, koncentrację i koordynację oko-ręka. A takie kropki łączyć można na różne sposoby! Na wyścigi, bez odrywania ołówka od kartki, na czas, od końca, dodając wszystkie mijane liczby, albo odejmując. Nudy nie ma! A ja mam w domu prawdziwego fana kropkowanych historii.


"Absolutnie fantastyczne łamigłówki" to książka, przy której trzeba już porządnie ruszyć małą główką. Na 120 stronach kryją się zadania matematyczne, łamigłówki językowe, obrazkowe, labirynty, zagadki logiczne a także zadania typu: znajdź różnice, dopasuj, odszukaj szczegóły. Stopień trudności poszczególnych zadań jest bardzo różny. Od prostych kropkowanek (szał!) i labiryntów, po wymagające sporego skupienia odszukiwanie słów z rozsypanych liter, czy rozwiązywanie zadań matematycznych. Różnorodność zadań jest imponująca! Przy niektórych poleceniach Mateuszowi zrzedła mina, a entuzjazm do dalszych zmagań z tymi kolorowymi łamigłówkami lekko osłabł. Ale to nic! Urlop za pasem! Spakujemy tę pozycję do plecaka. Będzie idealna na długą podróż autem i zabicie czasu w oczekiwaniu na wakacyjne posiłki. Wszak, nie ma to jak mała przerwa na łamanie głowy nad talerzem zupy!


"Absolutnie fantastyczne zadania matematyczne" to książka, którą matka kocha miłością wielką. Nie wiem czy wiecie, ale jestem świrem matematycznym, który uwielbia rozwiązywać zadania, dziwne łamigłówki i głowić się nad czymś, co przeciętnego Kowalskiego nudzi po 3 sekundach. To chyba pozostałość po mojej licealnej miłości do matematyki. Cóż, Mateusz tej miłości nie podziela. Ale! Ale! Po zadania matematyczne od Wydawnictwa Nasza Księgarnia sięga chętnie (może jeszcze z tej mąki będzie chleb?). A co znajduje się w środku? Same cuda, powiadam Wam. Sudoku, piramidy liczbowe, łamańce kodów, wyszukiwanki liczbowe, zadania na dodawanie, odejmowanie i ułamki, zadania logiczne, a także wiele innych ciekawych ćwiczeń, które pozwalają doskonalić umiejętności matematyczne u dzieci. Ogromnie cieszą mnie takie publikacje. Bez spiny i w formie zabawy wprowadzają najmłodszych w świat liczb i pozwalają łagodnie wkroczyć na matematyczną ścieżkę. A taki wszystko na nie-siedmiolatek łatwiej daje się namówić na rozwiązywanie podanych tak ciekawie zadań. I później chce więcej. I więcej! Rewelacja!

"Absolutnie fantastyczne połącz kropki"
"Absolutnie fantastyczne łamigłówki"
"Absolutnie fantastyczne zabawy z liczbami"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz jakiś ślad po swojej obecności tutaj :)