Zeszyty kreatywne #4 - dla chłopaków (i nie tylko)!

Oszalał na punkcie Lewandowskiego. Wolny czas najchętniej spędza na rowerze, hulajnodze, albo siedząc na drzewie. Organizuje wyścigi. Skacze z dachu. W domu zarządza treningi, a z drążka zamontowanego w futrynie, zwisa przez pół dnia jak leniwiec. Ewentualnie, buja się i skacze przez przedpokój. Przestałam już reagować na tę jego nadaktywność. Szczęście, że jeszcze nic sobie nie połamał (tfu, tfu). Jedynym motywatorem, który sprawia, że jego pokój nie utonął pod stertą lego, ścinków i porozwalanych ubrań, jest stoper i wyścig z czasem. Marzy, by grać w piłkę nożną, jeździć na rolkach i deskorolce oraz by skompletować szale wszystkich reprezentacji piłkarskich (bez komentarza). Chłopak pełną gębą.  I z myślą o tym superchłopaku (oraz moim zdrowiu psychicznym i ciszy) zaopatrzyłam nas w zeszyty kreatywne. Nie jakieś literki, kolorowanki z kwiatkami i nudne szlaczki. Te są stworzone z myślą o wszystkich prawdziwych superchłopakach (i dziewczynach też)!


"Szkicownik szalonego wynalazcy" to ciekawa książka, dzięki której razem z dzieckiem odkryjemy najdziwniejsze koncepcje w dziejach ludzkości. W jaki sposób została wynaleziona guma do żucia? Kiedy wymyślono konserwy? Kto wysłał w przestrzeń kosmiczną cztery pluszowe misie? Kto zaprojektował kurtkę, która pozwala spać gdzie i kiedy zechcemy? Czy udało się wynaleźć urządzenie czytające w myślach? Na wszystkie te pytania odpowiedzi znajdziemy w książce. I to nie koniec ciekawostek, jakie się w niej znajdują. Sukienkokrzesło, parasolka dla psów, automatyczna myjnia dla ludzi, koszulka dla wszystkich uwielbiających drapanie (coś dla mnie!), kapcie-mopy - książka aż kipi od podobnych rewelacji. I gwarantuje niekontrolowane wybuchy śmiechu! A obok ciekawostek, inspirujących pomysłów jest miejsce na własne najbardziej szalone i absurdalne wynalazki. Genialna książka dla tych, których nie ogranicza wyobraźnia i którzy swoje pomysły pragną przelać na papier. A może nawet opatentować?


"Superchłopaki" to niezwykła kolorowanka, którą mój nienawidzący kolorować sześciolatek, pokochał. Najpierw przeczytał tytuł i oczy mu się zaświeciły (bo skoro Superchłopaki, to na bank nie znajdzie tam jakiś różowych księżniczek dla dziewczyn) Później trafił na stronę z kowbojami. Następnie wpadła mu w ręce rozkładówka, na której rycerze walczą ze smokiem. A gdy zobaczył, że w książce znajdują się także piłkarze - oszalał z radości. Od kilku tygodni, jeśli Mateusz koloruje, to możemy mieć pewność, że pochyla się nad kartami z tego bloku do kolorowania. Jaskiniowcy, wikingowie, smoki, samochody wyścigowe, strażacy, marynarze, naukowcy, kucharze, maszyny, tatusiowie, statki i wszystko to, co mali (i trochę więksi) chłopcy kochają. Każdy chłopak (i niejedna dziewczyna) znajdzie tutaj coś interesującego. Zwłaszcza, że na kolorowankach ten blok się nie kończy (w środku są także zgadywanki, labirynty, proste zadania matematyczne itp.). Świetna sprawa dla wszystkich superchłopaków (i superdziewczyn)!

"Szkicownik szalonego wynalazcy, czyli najdziwniejsze pomysły na świecie i Twoje własne niezwykłe projekty"
Tekst i ilustracje: Andrew Rae i Lisa Regan

"Superchłopaki. Rysuj, zgaduj, koloruj"
Tekst i ilustracje: Agnieszka Antoniewicz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz jakiś ślad po swojej obecności tutaj :)