Zaczytana jesień #2

Tegoroczna jesień zapowiada się RE-WE-LA-CYJ-NIE! Nie tylko pod względem czekających nas zmian, które zbliżają się w tempie iście ekspresowym. Tej jesieni wydawnictwa przygotowały masę (naprawdę MASĘ!) genialnych dziecięcych książek. Wydawnictwo Egmont zaskoczyło mnie nową Baśką i książkami świetnego ilustratora, Dietera Brauna. Kocham te ilustracje! Dwie Siostry sprawiło nam miłą niespodziankę i przygotowało kolejny tom uwielbianej przez nas serii 8+2. W dodatku nowe "Mapy" Mizielińskich, "Botanicum", "Rzeka czasu"! Co jeszcze? Emilia Dziubak! Love! A także Nasza Księgarnia i kolejny tom z serii Opowiem ci, mamo. I to "Drzewo"! Ach! Czekam jeszcze na zapowiedzi od Zakamarków. Jestem pewna, że i tam znajdą się prawdzie perełki. Portfel piszczy, ojciec ma wizję bankructwa, Mateusz o niczym nie wie (jeszcze), a matka zaciera ręce z radości i kombinuje skąd wziąć pieniądze na te wszystkie cuda. Zresztą, zobaczcie sami!


 Wydawnictwo Dwie Siostry

A.D. Mizielińscy "Mapy" - specjalne wydanie z okazji 10lecia Wydawnictwa Dwie Siostry. Jeśli jeszcze nie posiadacie w swojej biblioteczce "Map" Mizielińskich, to koniecznie zaopatrzcie się w ten egzemplarz. Znajdziecie w nim mapy 58krajów (o 16więcej niż w niebieskim odpowiedniku) i masę ciekawostek. My nasze niebieskie "Mapy" uwielbiamy. Premiera w październiku.

K. Willis, K. Scott "Botanicum. Muzeum roślin" -  znacie "Animalium. Muzem zwierząt"? Tym razem pora na rośliny! Przepięknie wydana pozycja będąca jednocześnie kompedium wiedzy oraz albumem zawierającym ilustracje najróżniejszych roślin. I to właśnie dla tych ilustracji warto pokusić się o kupno zarówno pierwszej, jak i drugiej części. Premiera w październiku.

Anne-Cath. Westley, "8+2 i pierwsze święta" - jedna z książek, której wypatrujemy od dłuższego czasu. Z niecierpliwością czekamy na dalsze przygody wesołej gromadki z Oslo. Domyślacie się więc, jak bardzo ucieszyła mnie ta zapowiedź. Mateusz na pewno będzie zachwycony! O dwóch pierwszych tomach możecie przeczytać tutaj(KLIK). Premiera już w październiku.

P. Goes "Rzeka czasu" - świetnie zilustrowany, wielkoformatowy album będący niesamowitą podróżą po historii świata. Chronologicznie ułożone wydarzenia, począwszy od wielkiego wybuchu, na czasach smartfona kończąc. Historia świata w wielkiej pigułce. Do kupienia od 28.09.

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

"Poczytaj mi, mamo. Księga siódma" -  znakomici autorzy i ilustratorzy w kolejnym tomie przedstawiającym najpiekniejsze książeczki, które przed laty ukazywały się w tej serii. Premiera 26.10.

M. Gąsiorowski "Od koła do formuły 1. Historia motoryzacji" - nie lada gratka dla wszystkich fanów motoryzacji. Odrobina historii, ciekawostki, rekordy, najsłynniejsze samochody i postaci związane z motoryzacją. Pozycja obowiązkowa dla miłośników wszelkich aut. Premiera 09.11.

K. Piętka "Gry i zabawy z dawnych lat" - pozycja, która funduje nam niesamowity powrót do czasów dzieciństwa, a naszym dzieciom pokazuje, jak bawili się ich rodzice. Pięćdziesiąt zabaw, wśród których znajdziemy takie jak baloniku nasz malutki, mam chusteczkę haftowaną, dwa ognie, ziemniak, pomidor czy Król Lul. Świetna pozycja przy czytaniu, której możemy pokazać naszym dzieciom kawałek swojego dziecięcego świata. Premiera 28.09.

M. Brykczyński "Opowiem ci mamo, co robią statki" - doskonale znana nam seria kartonowych książek dla najmłodszych. Tym razem przenosimy się do stoczni, portu i w morską podróż, podczas której poznamy wielkich odkrywców, bogaty świat najróżniejszych łodzi, a także pomożemy uratować orkę. W sprzedaży od 26.10.

K. Bajerowicz "Drzewo" - niezwykła książka, którą można przeglądać w tradycyjny sposób, lub sprawić by przed nami wyrósł ogromny dąb wraz ze swoimi zwierzęcymi mieszkańcami. Jak tego dokonać? Wystarczy z wyrwanych kartek ułożyć układankę w rozmiarze XXL. A na odwrocie kart znajdziemy zadania do wykonania, przyrodnicze ciekawostki i masę pomysłów na ciekawe spędzenie czasu. Premiera 26.10.

G. Kasdepke "Wczoraj, dzisiaj, jutro" - zabawny i mądry tekst o dziewczynce, która ma wielką wyobraźnię i ...nie lubi sprzątać. Hmmm, brzmi dość znajomo. Tym razem Kasdepke opowiada o tajemnicy czasu, a jego opowieści towarzyszą ilustracje Diany Karpowicz. Pozycja idealna, by pokazać dzieciom związek między wczoraj-dzisiaj-jutro. Premiera 14.09.

Wydawnictwo Bajka

R. Jędrzejewska-Wróbel "Praktyczny Pan" - czy bycie praktycznym jest łatwe? Skądże. Nie można robić tak wielu rzeczy. Tarzać się w trawie, przytulać do drzewa, robić min przed lustrem i wielu innych mało przydatnych, ale jakże przyjemnych rzeczy. Opowieść ukazująca czytelnikom, jak wiele radości sprawiają w życiu drobne, błahe sprawy. Premiera 19.10.

D. Gellner "Zamkowe bajeczki" - pisane rymowaną prozą historyjki Doroty Gellner, która tym razem zaprasza nas na zamek. Wpadające w ucho, pełne humoru, sympatycznych postaci i zabawnych przygód. W dodatku pięknie zilustrowane. Premiera 09.11.

 Wydawnictwo Egmont

Z. Stanecka "Basia i zwierzaki" -  Na to czekaliśmy! 64strony Baśki! Z książki dowiemy się skąd w domu Basi wzięło się stado przeróżnych zwierzaków, a później będziemy mogli stworzyć własne międzygatunkowe królestwo zwierząt. Wszystko razem z Basią, którą Mateusz kocha od lat. W dodatku z nutką kreatywności w tle. W sklepach od 24.10.

D. Braun "Galeria dzikich zwierząt. Południe" oraz "Galeria dzikich zwierząt. Północ" - książki, na które jakimś cudem będę musiała znaleźć środki pieniężne. Ilustrator, który przemierzył cały świat, by móc z bliska obserwować dzikie zwierzęta, uchwycił je na przepięknych ilustracjach. Wielki format, 144strony i ilustracje takie, że z chęcią oprawiłabym je w ramy i zawiesiła na ścianach. Absolutny must-have tej jesieni! Premiera 3.10.


A. Czerwińska-Rydel "Planety pana Mikołaja", Z. Stanecka "W kraju Polan", W. Widłak "O smoku spod Wawelu"czyli nowości z bardzo lubianej przez nas serii Czytam sobie. Jeśli nie znacie tych książeczek, to nadróbcie zaległości, bo naprawdę można znaleźć wśród nich ciekawe pozycje. My uwielbiamy "Maję na tropie jaja" i "Walizkę pana Hanumana". Na powyższe również się skusimy. Premiera już 14.09!

Wydawnictwo Literatura

B. Kosmowska "Niezłe ziółko" - pozycja, której tej jesieni nie może zabraknąć w naszej biblioteczce. Barbara Kosmowska pisze pięknie. Znacie "Dziewczynkę z parku" i "Kolorowy szalik"? Jeśli tak, to wiecie o co chodzi. Jeśli nie, to nadróbcie zaległości. Z Mateuszem jeszcze ich nie czytałam. Stoją i czekają aż podrośnie, bo przeznaczone są dla dzieci 9+. Na szczęście ta książka przeznaczona jest dla młodszych czytelników. Uczy wiary w siebie oraz szacunku do innych. No i Emilia Dziubak! Nic więcej dodawać nie trzeba. Premiera 5.11.

A. Frączek "Miasto nocą" - jeśli Wasze dzieci są fanami wierszyków, to jest to pozycja dla nich idealna. Dowcipne wierszyki Agnieszki Frączek w połączeniu z pięknymi ilustracjami Magdy Kozieł-Nowak spodobają się maluszkom i nieco starszym dzieciom. Data wydania: jesień 2016.

L. Bardijewska "Pięć czarów i cud" - wiecznie skłócone rodzeństwo i czary. Czy z takiego połączenia może wyjść coś dobrego? Zuzka i Maks walczą na czary ze sobą nawzajem, a także z resztą swiata. 144strony czarodziejskich przygód rodzeństwa zilustrowanych przez Katarzynę Kołodziej. Premiera: jesień 2016.

Wydawnictwo Literackie

A. Lobel "Wielbłądzica baletnica i inne bajki" - duet Lobel&Mann znany z serii o Żabku i Ropuchu powraca! Niedźwiedź z patelnią na głowie, w prześcieradle i papierowych butach? Tutaj wszystko jest możliwe. Ciepłe, mądre i pełne humoru historyjki z morałem. Zapowiada się bardzo ciekawie. Premiera 10.11.

R. Adams "Wodnikowe wzgórze" - książka, którą pokochały miliony czytelników na świecie. Nawet Sapkowski wymienia ją jako jedną ze 100 najważniejszych pozycji fantastycznych wszech czasów. W miejscu, w którym króliki wiodą spokojny żywot ma powstać nowe osiedle. Króliki muszą opuścić swój dom i wyruszyć w podróż w poszukiwaniu nowego miejsca na ziemi. Nowe wydanie zdobią piękne ilustracje Alda Gallego. Premiera 13.10.

Multico

M. Maruszczak "Człowiek. Jak to działa?" - wyprawa po ludzkim organizmie, której towarzyszą zabawne ilustracje Tomasza Samojlika. Trudne tematy przedstawione w przystępny dla dziecka sposób. Masa wiedzy i świetne wydanie. Koniecznie do kupienia. Premiera 14.09.

M. Brodacki "Michał Brodacki opowiada o zwierzętach nad wodą" - kolejna świetna pozycja z serii wydawniczej ...opowiada o. Tym razem czeka nas podróż do fascynującego świata zwierząt wodnych. Wydra, nutria, ważki i wiele innych zwierząt związanych z wodnym światem. Dla wszystkich miłośników przyrody. W sprzedaży od 14.09.

Media Rodzina

T. Samojlik "Żubr Pompik. Kolory jesieni" - kolejna część czterotomowej serii o przygodach sympatycznego żubra Pompika i jego siostry Polinki. Tym razem przenosimy się do jesiennego lasu i razem z bohaterami poznajemy jego tajemnice. Mnóstwo przyrodniczych ciekawostek przedstawionych w interesujący dla małych czytelnuków sposób. Premiera: jesień 2016.

Dr. Seuss "Słoń, który wysiedział jajko" - książka świetnie znana amerykańskim dzieciom. Teraz słonia Konstantego mają okazję poznać także polskie maluchy. Wierszowana forma opowiadania ułatwi małym czytelnikom zapamiętanie nowych zwrotów. Do książki dołączony jest suplement tekstu w języku angielskim. Premiera: jesień 2016.

Dr. Seuss "Kot Prot" oraz "Kot Prot znów gotów do psot" - świetna lektura dla miłośników psotnego Kota Prota, który pod nieobecność dorosłych przysparza dzieciom wielu kłopotów. Oby tylko udało sie wszystko uporządkować przed powrotem mamy. Książki zawierają suplement w języku angielskim. Premiera: jesień 2016.

Wydawnictwo MAC

M. Pałasz "Jaś Wiadomy zmienia świat" - pięknie zilustrowana książka, której tematem przewodnim jest troska o świat, dzieci, przyrodę i zwierzęta. Ukazano w niej życie przeciętnej rodziny, która zmaga się z codziennymi problemami i troskami. Mali czytelnicy dowiedzą się dlaczego w okresie przedświątecznym schroniska nie prowadzą adopcji, co to jest czerwona księga gatunków zagrożonych, jak oszczędzać wodę, czy segregować śmieci. Premiera 21.10.

I. Łazarczyk-Kaczmarek "Gdy rodzice byli dziećmi. Gry i zabawy" - kolejna pozycja, która przenosi nas do dziecięcych lat i zabaw na trzepaku. Tym razem poza opisami gier i zabaw, znajdziemy także wiele ciekawostek, quizy, krzyżówki, naklejki i różne elementy przeznaczone do wycięcia, a także zdjęcia. Premiera 05.10.

J. Bachanek "Stadiony świata" - niezwykła podróż po najbardziej znanych stadionach świata. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów piłki nożnej. Premiera 23.11.

 Pozostałe

E. Carle "Konik morski" - książeczki tego autora umilały nam dni, gdy Mateusz był małym brzdącem. "Bardzo głodna gąsienica" czeka sfatygowana na braciszka, a matka powoli rozgląda się za książeczkami dla maluchów. Ta pozycja opowiada o rybich rodzinach, a dokładniej o tatusiach. Przeznaczona jest dla dzieci 3+. Premiera 15.09.

A. Stelmaszczyk "Biuro śledcze Tomuś Orkiszek i partnerzy. Złota plomba" - siódma część przygód Tomusia i jego przyjaciół. My właśnie skończyliśmy czytać pierwszy tom i na pewno na tej jednej książce się nie skończy. W najnowszej części Tomuś Orkiszek musi rozwiązać zagadkę tajemniczego zniknięcia diamentowych wierteł z salonu dentystycznego. Premiera: jesień 2016.

M. Rusinek "Księga potworów" - wierszowany bestiariusz, który przybliży dzieciom charakter wszelkich swtorzeń żyjących w mitach, baśniach oraz legendach. Pojawią się w nim także potwory, o których nikt wcześniej nie słyszał. Jakie? Np...rusinki. Premiera: 26.10.

M. Mrozińska "Czary na białym" - czy kożuch z mleka może stać się bohaterem książki? Jasne, że tak! Przecież w dziecięcych książkach wszystko jest możliwe. Początkiem wspaniałej przygody może być nawet wyrzucenie do zlewu znienawidzonego przez Zuzkę, kożucha z mleka. Pięknie zilustrowana opowieść o przyjaźni, inności i marzeniach. Bardzo ciekawa jestem tej pozycji. Książka jest już w sprzedaży.

M. Widmark "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica więzienia" - szczerze mówiąc nie mam pojęcia który to już tom przygód Lassego i Mai. Część z nich przeczytaliśmy, większość okazała się strzałem w "10", ale nie wszystkie przypadły nam do gustu. Mimo wszystko, co jakiś czas sięgamy po kolejne. Tym razem Lasse i Maia muszą odnaleźć zaginionych podczas wystawiania teatralnego spektaklu, więźniów. Ciekawy kryminał dla małych czytelników. Premiera 28.09.


N. Catlow, D. Sinden "Sztuka, że szook" - książka, która inspiruje do kreatywności i daje ogromne pole do popisu naszej wyobraźni. Dla wszystkich, którzy lubią bazgrolić, malować, kolorować, tworzyć kolarze. Premiera 30.09.

A. Królak "Wytwórnik kosmiczny" - kolejny zeszyt kreatywny z tej serii. Wytwórników było już kilka: domowy, kulinarny, ekologiczny, filmowy, o tematyce górskiej, a nawet jeden stworzony przez Iwonę Chmielewską. Tym razem pora na kosmos! Agata Królak zabiera nas w kosmiczną podróż, podczas której poznamy skutki Wielkiego Wybuchu, zobaczymy Stację Kosmiczną, sondę Vojager i wiele innych kosmicznych rzeczy. Mateusz byłby zachwycony. Premiera 30.09.

D. Walliams "Wielka ucieczka dziadka" - wnuczek, dziadek i plan ucieczki z domu spokojnej starości. Zapowiada się niezła przygoda! Książka brytyjskiego komika, który porusza temat wojny i weteranów wojennych. A wszystko okraszone niezwykłym poczuciem humoru. Premiera 14.11.

K. Krysztofiak "O łosiu, który szukał przyjaciela" - książka-usypianka, która pozwoli dziecku wyciszyć się przed snem. Historia łosia, który szuka swojego miejsca na świecie, kogoś, kto zaprosi go do wspólnego spędzania czasu i wspólnej zabawy. Premiera 14.10.


A jeśli mało Wam książek to zapraszam na bloga w środę o godz. 21. Robimy małą wyprzedaż! Będą książki, gry, układanki, zabawki i trochę ubranek. Musimy zrobić miejsce na nowe książki. A Wy może znajdziecie coś dla siebie?

Przegląd jesiennych nowości i zapowiedzi książkowych znajdziecie także u Kasi TUTAJ(KLIK).

* Zdjęcia wszystkich okładek pochodzą ze stron, bądź fp wydawnictw.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz jakiś ślad po swojej obecności tutaj :)