sobota, 17 stycznia 2015

Skrzydlate DIY

Pamiętacie anielskie skrzydła, które Mateusz miał podczas naszej małej sesji świątecznej? Jeśli nie, to zerknijcie TUTAJ. Dzisiaj szybki przepis na to, jak zrobić takie skrzydła. Karnawał trwa. Bale w przedszkolach zaraz się rozpoczną. Może któreś z dzieci zapragnie być aniołkiem?


Potrzeba:
- arkusz sztywnego kartonu,
- połyskująca brokatowa bibuła, albo zwykła (połyskująca pięknie mieni się w słońcu)
- szeroka wstążka,
- klej Magic,
- ołówek,
- nożyczki,
- ewentualnie zszywacz.


Na kartonie rysujemy zarys skrzydeł. Można od razu narysować dwa połączone skrzydła. Ja rysowałam oddzielne ponieważ miałam resztki kartonu (później spięłam je zszywaczem). Wycinamy naszą skrzydlatą bazę(1). Z niewielkiej części bibuły wycinamy dwa prostokąty, którymi obklejamy skrzydła(2). Na łączeniu skrzydeł zawiązujemy wstążkę(3). Z reszty bibuły wycinamy kwadraty wielkości ok. 5x5cm(4). Dużo kwadratów! Nie wiem dokładnie ile, ale zużyłam dwie bibuły. Gdy tył skrzydeł jest już obklejony, odwracamy skrzydła stroną nieobklejoną do góry i zaczynamy przyklejanie kwadratów. Każdy z kwadratów łapiemy na środku i wygładzamy palcami(5), by powstał bibułowy frędzel(6). Końcówkę, którą trzymamy w palcach smarujemy klejem i przyklejamy do bazy. Obklejanie zaczynamy od dołu i stopniowo przesuwamy się w górę(7), aż obkleimy całe skrzydła(8). Gotowe!


Ps. Skrzydła ładniej wyglądają jeśli obkleimy je frędzlami z obydwu stron. Ja miałam tylko dwie bibuły, więc ograniczyłam się do jednej pierzastej strony ;)

2 komentarze:

Będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz jakiś ślad po swojej obecności tutaj :)