W ZOO - Przyroda pod lupą

Niedzielną wycieczkę do ZOO postanowiłam wykorzystać, aby przybliżyć Mateuszowi świat zwierząt. Tym razem w praktyce, bo teorię ma opanowaną całkiem nieźle, jak na trzylatka. Nasza ostatnia lekcja z cyklu "Przyroda pod lupą" odbyła się w płockim ZOO.


Zwiedzanie ZOO rozpoczęliśmy od zobaczenia słonia, ale nie wzbudził w Mateuszu entuzjazmu. W ogóle mam wrażenie, że z całej tej wycieczki do ZOO najbardziej podobały się synowi lody, które zjedliśmy na koniec.


Następny był hipopotam karłowaty. Dość leniwy, bo "Mamo, czemu on ciągle w tym błocie siedzi?" padło pytanie. Ale cóż się dziwić, skoro w cieniu było chyba ze 40st.Bawiliśmy się w szukanie pawia (jakkolwiek to brzmi). Bowiem pawie chodzą sobie luzem po płockim ZOO. Niestety żaden nie rozłożył ogona. Na naszej drodze spotkaliśmy także żabę skaczącą po alejkach.Mateusz po raz pierwszy w swoim życiu zobaczył żyrafy. 


A które zwierzęta Mateusz podziwiał najdłużej? Surykatki! Nie można go było od nich odciągnąć.Po surykatkach przyszła kolej na gady, płazy i owady. Zobaczyliśmy żółwia, kameleona i wiele innych zwierząt ukrytych w terrariach.
Był również czas na szaleństwa wspinaczkowe i zabawę kostkami edukacyjnymi.


Wiedzieliście, że istnieje taki ptak? Bo ja myślałam, że Kopciuszek to tylko w bajce występuje ;)
Na deser były lody i oglądanie fok z ramion taty.

A w domu odkryliśmy na nowo książkę "Magnesowa zabawa. Dzień w ZOO". Przy okazji przypomniałam Mateuszowi czym zajmuje się opiekun zwierząt, jakie inne dzikie zwierzęta można spotkać w ZOO, a także jakie jest ich środowisko naturalne.I na tym zakończyliśmy naszą ZOO-edukację. W planach mieliśmy jeszcze zrobienie jakiegoś zwierzaka, ale przekładamy to na nieco chłodniejsze miesiące. No nie chciało nam się, po prostu ;)

8 komentarzy:

 1. ZOO jak ZOO ale ta książeczeczka fajnie wygląda :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książeczka fajna, chociaż mogłaby mieć więcej stron ;)

   Usuń
 2. byliśmy tam ze 2 lata temu. widzieliśmy karmienie fok i pingwinów. male ogólnie szału nie ma tam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szału nie ma, ale to najbliższe nam ZOO, więc musimy się zadowolić tym, co jest ;) W końcu pojechaliśmy, by zwierzątka obejrzeć, a tych w Płocku sporo :)

   Usuń
 3. jejku nawet nie pamiętam kiedy my w zoo byliśmy...
  pozdr i zapraszam do nas

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My byliśmy pierwszy raz. Także, średnia odwiedzin kiepska ;)

   Usuń
 4. Fajna wycieczka, my byliśmy ostatnio w Zoo w Pradze, ale już minął rok, czas zaliczyć kolejne ZOO!:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przypuszczam, że u nas stanie się tradycją coroczne odwiedzanie ZOO. Szybciej zapewne się nie wybierzemy ;)

   Usuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz jakiś ślad po swojej obecności tutaj :)