Seria "Świat Maksa" - Katarzyna Zychla

Za każdym razem, gdy wychodzimy z domu idzie z nami książka. Torba matki pojemna, więc z reguły książek jest więcej. Zmieniają się one co jakiś czas, ale zawsze wędruje z nami choć jedna książeczka z serii "Świat Maksa" Katarzyny Zychli. Te niepozorne książeczki o hipopotamku imieniem Maks skradły serce Mateusza.


Poznawanie Maksa zaczęliśmy od pierwszej części zatytułowanej "Przygody Maksa" ponad 9m-cy temu. Przez ten czas uzbieraliśmy całą serię, którą moje dziecko uwielbia do dzisiaj. 
Każda książeczka zawiera trzy opowiadania dobrane tematycznie. Historyjki są pełne humoru, ciekawe i przede wszystkim wartościowe. Wspaniale opowiadają o uczuciach oraz relacjach międzyludzkich, a także przemycają niezłą porcję wiedzy o świecie. Czy wiecie jak wyczarować tęczę? Czy wiecie jak zrobić pajęczynę? Co robi księżyc nocą? Co robi stolarz bądź garncarz? Czy wizyta u dentysty może być przyjemna?


Książeczki są także źródłem kreatywnych pomysłów dla rodziców. Zabawa w wyszukiwanie kształtów, puszczanie lusterkiem zajączków, czy poszukiwania czarodziejskiego guzika to tylko niektóre z propozycji.


Idealnym uzupełnieniem treści są piękne ilustracje Agnieszki Filipowskiej, które wyglądają jakby malowane były kredkami. Są niesamowicie kolorowe i podkreślają ciepły charakter książek. Pomysłowym rozwiązaniem jest wyróżnienie niektórych wyrazów bądź zwrotów kolorową czcionką.


Bardzo lubimy te książeczki i polecamy je z czystym sumieniem wszystkim dzieciom. Książeczki mają jeszcze jeden ogromny plus. Są tanie!


 A Wy? Znacie Maksa?Seria "Świat Maksa" - Katarzyna Zychla
ilustracje - Agnieszka Filipowska
Wydawnictwo "Skrzat"

1 komentarz:

  1. Cudne.. nigdy na MAksa nie wpadłam - do dziś:) będę szukać... i na pewno sie z Maksiem zaprzyjaźnimy:)

    OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz jakiś ślad po swojej obecności tutaj :)